
Zakup i instalacja nowych maszyn i urządzeń oraz modernizacja pomieszczenia garażowego na magazyn i zakup wyposażenia oraz zakup auta niskoemisyjnego do nieodpłatnego przechowywania, przetwarzania i redystrybucji żywności na cele społeczne lub wydawania bezpłatnych posiłków.
Fundacja Pro Omnis realizuje przedsięwzięcie dofinansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) – Inwestycja A1.4.1 „Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu”, część inwestycji Wsparcie organizacji zajmujących się redystrybucją żywności na cele społeczne.

Zakres przedsięwzięcia i co udało się nam zrealizować
W ramach projektu już zakupiliśmy:
- Regały – regały do przechowywania żywności
- Wiata – obudowę na odpady
- Autoklaw – zamówiony, w trakcie produkcji
- Zamówiliśmy auto elektryczne
Efekty
Magazynowanie żywności pomocowej w odpowiednich warunkach ma ogromne znaczenie – pozwala nie tylko ograniczyć straty, ale też skuteczniej planować proces dystrybucji i szybciej reagować na potrzeby społeczne. Dzięki nowym regałom i uporządkowanej przestrzeni magazynowej możemy działać jeszcze sprawniej.
Jednocześnie Fundacja prowadzi prace nad nowymi produktami o wysokich walorach odżywczych, przeznaczonymi szczególnie dla osób chorych, osłabionych czy mających problemy z apetytem i przełykaniem. Dzięki wsparciu z KPO możemy rozwijać tę działalność i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które pomogą jeszcze skuteczniej wspierać potrzebujących.
Dzięki realizacji przedsięwzięcia Fundacja będzie mogła jeszcze skuteczniej wspierać osoby w potrzebie.
Finansowanie
Projekt jest współfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), a instytucją udzielającą wsparcia jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).
Wartość przedsięwzięcia: 1 598 356,75 zł
Całkowita wartość wsparcia z KPO: 1 299 477,03 zł
